Dorota

 


Zdjęcie: Jadwiga Konkiel
Psy towarzyszą mi od urodzenia. Wychowywałam się z nimi i uczyłam ich języka. W 1997 roku temu zajęłam się także ich wystawianiem. I to moje nowe hobby okazało się prawdziwą pasją. Dzisiaj większość weekendów w roku spędzam na wystawach. Pamiętam jednak doskonale jak trudne są początki…. Dobre wystawienie psa jest sztuką, a początkujący wystawca nie ma wielu możliwości dowiedzenia się o co w tym wszystkim chodzi. Dlatego też od pewnego czasu pomagam właścicielom przygotować ich psy do wystaw. Często również wystawiam psy tym, którzy nie mają czasu bądź ochoty sami spróbować swoich sił na ringu.
Do tej pory z powodzeniem wystawiałam wiele beagli i seterów angielskich ale także:
owczarka podhalańskiego, hovawarta, nowofunlanda, yorkshire teriera, akita inu, posokowce bawarskie, wyżły niemieckie krótkowłose, wyżły weimarskie, setery irlandzkie, springer spaniele angielskie, amerykańskiego cocker spaniela, curly coated retrievera, golden retrievery, flat coated retrievery, boston teriera.

Fascynuje mnie praca z psem, nawiązywanie z nim kontaktu i w końcu prezentacja na ringu. Staram się by wystawiane przeze mnie psy lubiły wystawy, a występy traktowały jak zabawę a nie przymus. Często pomagam również właścicielom dogadać się z ich psami. Uczę ich nie tylko prezentacji psa na wystawach ale i tego jak wpoić psu podstawy posłuszeństwa. Cały czas staram się poszerzać swoją wiedzę na temat psiej psychiki i dlatego biorę udział w szkoleniach oraz seminariach poświęconych tematyce kynologicznej.

Jeśli potrzebują Państwo kogoś, kto pomoże Wam dogadać się z własnym psem, bądź chcieliby Państwo zrobić z niego gwiazdę ringów chętnie Wam w tym pomogę.